RELAXA

Rekreační středisko
Lyžařské středisko
Adrenalin park

Lezecká stěna

Lezecká stěna

Na Relaxe máme různé lezecké stěny. Vysoké stěny se lezou za pomoci jištění. Boulderovka je určena jak těm nejmenším, tak dospělým, leze se na ni bez jištění a skvěle zde zdokonalíte vaši lezeckou techniku. Další stěna se leze také bez jištění, ale pozor, je lehce převislá! Nesmíme zapomenou také na slaňovací trenažer. Přes lezecké stěny je zkrátka Relaxa velmi dobře vybavena, a to stále přemýšlíme o tom, že ještě něco dalšího zde postavíme...

V našem středisku máme 5 lezeckých stěn. Nejvyšší dosahuje úctyhodných 12metrů.

Obtížnost našich stěn je dle hodnocení 3-6 UIAA.

Na stěnách používáme horní jištění a postupové jištění pro lezení prvolezcem, na těchto stěnách jsou našroubované chyty, ale celé stěny jsou kamenné, takže ti zdatnější můžou chyty úplně vynechat a pokusit se ji vylézt bez použití těchto přidaných chytů. Prvolezec je jištěn přes nýty, které jsou dostatečně hluboko do stěny zapuštěny, na vršku stěny je řetěz z kruhem, kde se provléká jistící lano pro ty, kteří polezou dále- s horním jištěním

Ve středisku se nachází i cvičný "boulder" tzn. umělá skála 2,5 metru vysoká pro nácvik lezení. Materiál, ze kterého je vyrobena, se na dotek vůbec neliší od skutečnýc pískovců, takže si zde můžete vyzkoušet lezení "na tření" a podobné jiné pískařské techniky.

Máme zde i tzv. trenažér na nácvik slaňování. Z druhé strany tohoto trenažéru je další stěna, která je lehce převislá a pokud máte dostatek odvahy, můžete ji zkusit vylézt po těch nejmenších chytech, které na ní najdete- jde to, ale není to vůbec jednoduché!

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound.

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Armygame
Airsoft
Larp
Noční hra
Skalní lezení
Hvězdářský blok
GPS
Týmové aktivity
Sněžnice
Snowkiting
Snowboard - škola
Carving - škola
Snowblade
Běžky
Zimní paintball
Diskotéka
Sportoviště
Společenský večer
Raut
Horská kola