RELAXA

Rekreační středisko
Lyžařské středisko
Adrenalin park

Sněžnice

Sněžnice

Používáme pro dorodružné výlety do náročného zimního terénu, do míst, kde byste se jinak po pás bořili do vysokého sněhu. Když se výprava na sněžnicích spojí s hledáním pokladů pomocí GPS, je z toho skvělá dobrodružná akce.

Jejich hlavním úkolem je rozložit váhu člověka na větší plochu, než je plocha nohy a tím pádem i zabránit boření se do sněhu. Ovšem, čím jsou sněžnice větší, tím jsou méně praktické, hůř se s nimi manipuluje a vzhledem k větší spotřebě.materiálu jsou i dražší, proto je potřeba najít vhodnou kombinaci ceny a kvality. Některé sněžnice jsou celé z kusu plastu, jde většinou o levnější typy, které však při šetrném zacházení dokáží vydržet dost dlouho, Druhým typem jsou sněžnice, které mají kovový rám, na kterém je uchycený výplet, tyto druhy jsou však o něco dražší a těžší, zato ale déle vydrží...

Sněžnice se lehce dají připevnit na boty a díky nim se můžete dostat do míst, kde je jinak pohyb v zimním období omezen nebo dokonce naprosto vyloučen. Sněžnice se využívají při různých zimních dobrodružstvích, výletech, ale i při expedicích.

Nejedná se tedy o nějaké nesmyslné hračky, ale o profesionální výzbroj do extrémních podmínek. Mnohdy by přechod přes sněhová pole bez sněžnic nebyl možný a nejedna výprava do vysokohorských terénů by ztroskotala na nedostatečném vybavení, protože bořit se do sněhu jen se svou váhou není žádná zábava a natož pak, pokud na zádech máte ještě dvacetikilový batoh, to pak i půl metru sněhu dělá z trasy o délce 200 metrů nepřekonatelnou překážku...

Pohyb na sněžnicích není potřeba nějak studovat, jedná se o přirozený pohyb, pro který není nutné žádných speciálních tréninků, další výhodou je, že naprosto nezáleží na terénu,ve kterém se pohybujete, na sněžnicích můžete přejít přes potok i přes kameny a nemusíte hned kupovat nové vybavení.

Jejich další výhodou je skladnost, sněžnice jsou mnohem skladnější než například lyže, což jistě oceníte při transportu, anebo při kombinování různých aktivit- např. když se potřebujete dostat ke zmrzlým vodopádům, které chcete vylézt, no a určitě se vám bude mnohem lépe pohybovat s lehkými a krátkými sněžnicemi než s gigantickými lyžemi na zádech..... Dělí se na tři základní kategorie: 1. Běžecké- jedná se o asymetrické, extra lehké sněžnice, které se využívají jen a pouze na běh 2. Horské- kategorie, která se využívá při pohybu v náročnějších terénech, kdy je kladen důraz na kvalitu a pevnost materiálu 3. Chodecké- nejjednodušší typ určený pro rekreaci a běžné použití, tedy i pro většinu z nás... :-)

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Armygame
Airsoft
Larp
Noční hra
Skalní lezení
Hvězdářský blok
GPS
Týmové aktivity
Sněžnice
Snowkiting
Snowboard - škola
Carving - škola
Snowblade
Běžky
Zimní paintball
Diskotéka
Sportoviště
Společenský večer
Raut
Horská kola