RELAXA

Rekreační středisko
Lyžařské středisko
Adrenalin park

Skalní lezení

Skalní lezení

Ano, je to tak! Už žádné náhražky, plastové chyty a zástupy čekající dole pod stěnou, od teď máte možnost jet lézt na opravdové skály, které se v blízkosti Relaxy nacházejí. Nebudete již přesně a s jistotou vědět, jestli se zrovna témhle dá nahmatat nějaký chyt, nebudete mít stále kam dát nohy.... O to více dobrodružství a vzrušení zažijete. Tato aktivita není pro ty, co se bojí výšek, ale pro ty, kteří mají rádi pohled na okolí z ptačí perspektivy....

.........................................................................................

U Relaxy se nacházejí hned dvě lokality, kde je možné lezení v pravém slova smyslu zažít. Jedná se o známý Velký Rabštejn a o méně známý, nikoliv však méně krásný, či náročný, Dobřečov.

Oba celky leží ve vzdálenosti do deseti kilometrů od střediska, což je opravdová krása, protože se nikam nemusí cestovat dlouhé hodiny. Rabštejnské skály jsou oproti těm u Dobřečova o mnoho vyšší (maximální výška je asi 35 metrů) zato na Dobřečově se určitě zalíbí těm, kteří rádi uslyší hlasy přátel, kteří je podporují zespod. Maximální výška se zde tedy pohybuje okolo 15ti metrů-což, přiznejme si,není také zrovna málo.

Na obou dvou masívech se nalézají cesty klasifikace od II do X- UIAA, což znamená, že se zde naprosto dokonale vyřádí začátečníci i zdatní a zkušení lezci. Na své si zde přijdou opravdu všichni, protože se zde nachází jak komíny a stěny, tak i převisy, spáry a krásné hrany. U obou skal se v blízkosti nachází ohniště a je možné zde mezi zdoláváním jednotlivých cest doplnit energii, posedět si a vyklepat ruce, než se pustíte do dalšího lezení.

Oboje skály jsou kryté lesním porostem a díky tomu se máte kam ukrýt před žhnoucím sluncem během horkých letních dní. Naopak, v průběhu podzimních dnů, kdy sluníčko již ztrácí svou sílu a kdy jste rádi, že se vaše zkřehlé prsty ještě vůbec něčeho drží, zajisté oceníte, když dolezete na vrchol skály a tam si lehnete, že sluníčko svými paprsky prohřívá vaše ztuhlé svaly a tělo....

Jištění a bezpečnost

Cesty jsou jištěny buď borháky, anebo kruhy(zejména u starších cest), které se kontrolují a mění. Na vrcholech(u obou lokalit) jsou v dostatečném počtu slaňovací kruhy, proto polezete s horním jištěním, čímž se zabrání pádu více jak jeden metr(záleží na průtažnosti lana), jeden metr ve dvacetimetrové cestě však nehraje žádnou roli a jakýkoliv úraz(kromě modřin a oděrek:-) je naprosto vyloučen.

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound.

Tyto skalní aktivity jsou zahrnuty například v programech "Pandora", či "Outdoorový specialista", to, která lokalita pro vás bude vhodnější a do které tudíž budou směřovat vaše kroky, určí instruktor dle jeho zkušeností a schopností vaší skupinky.

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Armygame
Airsoft
Larp
Noční hra
Skalní lezení
Hvězdářský blok
GPS
Týmové aktivity
Sněžnice
Snowkiting
Snowboard - škola
Carving - škola
Snowblade
Běžky
Zimní paintball
Diskotéka
Sportoviště
Společenský večer
Raut
Horská kola